Mistrovství České republiky v zahradnickém oboru

Kopidlenský kvítek je mezinárodní soutěž žáků středních zahradnických škol spojená s přírodovědnými soutěžemi žáků základních škol, která vrcholí velkou zahradnickou prodejní výstavou s doprovodným programem.

27. ročník Kopidlenského kvítku 2021 – náhradní termín 14.5.2022

soutěže středních škol se na jaře neuskuteční, proběhla v podzimním termínu.

soutěže základních škol se na jaře neuskuteční, proběhly v podzimním termínu

prodejní výstava – 14.5.2022

Informace pro vystavovatele a prodejce

Přihlášky pro pozvané vystavovatele a prodejce budou odeslány nejpozději do 8.4. tohoto roku. Uzávěrka přihlašování včetně platby za pronajatou plochu je 4.5.2022. Platbu za pronájem výstavní či prodejní plochy je potřeba uhradit nejpozději do 6.5.2022. Noví zájemci o pronájem prodejní a výstavní plochy (zahradníci, řemeslníci) mohou  kontaktovat koordinátora výstavní a prodejní části Kopidlenského kvítku Mgr.Tomáše Háska prostřednictvím e-mailu: kkvitek.vystava@seznam.cz . Mapka výstaviště s podrobným plánem rozmístění vystavovatelů bude k dispozici na internetových stránkách školy od 11.5.2022.

Kopidlenský kvítek – 27. ročník Zahradnická škola v Kopidlně Vás po dvouleté odmlce zve na výstavní a prodejní akci Kopidlenský kvítek, která se uskuteční v novém jarním termínu – 14. května 2 022 od 9 do 17 hodin. V zámeckém parku čekají na návštěvníky tradiční prodejní trhy, spojené s ukázkou a prodejem zahradnických výpěstků, nářadí, mechanizace, řemeslných výrobků a regionálních potravin. Bude možné prohlédnout si historický palmový skleník, zámek bude tentokrát pro návštěvníky uzavřen.

Z produkce školy budou v nabídce především letničky, balkonové a léčivé rostliny. Návštěvníkům budou na přání vyhotoveny sesazované misky a truhlíky z nabízených rostlin.

Hlavním bodem doprovodného programu bude vystoupení docenta Romana Pavely, absolventa i bývalého zaměstnance školy ve sportovní hale. Pro své posluchače má připraveny 2 přednášky, a to na téma rostlinných adaptogenů a na téma používání přípravků na ochranu a léčení rostlin připravených z přírodních surovin. Pan Pavela také rád svým příznivcům podepíše jeho dosud vydané knihy, návštěvníci si je budou mít možnost zakoupit u stánku nakladatelství Lirego. Svoje výrobky v Kopidlně představí i firmy, které s panem docentem spolupracují při vývoji a výrobě potravin na bázi léčivých rostlin i biologických přípravků na ochranu a léčení rostlin.

Zahradnická škola představí návštěvníkům a budoucím uchazečům své studijní programy a možnosti uplatnění absolventů, poskytne také informace o ubytování a stravování.   Občerstvení bude zajištěno na několika místech areálu školy, a to včetně stánků s proslulým Kopidlenským řízkem.

Jste srdečně zváni.

VSTUPNÉ: sobota 14.5.2022 od 900 do 1700 hodin děti do 6 let zdarma děti, studenti, důchodci 50,- Kč dospělí 100,- Kč

Předprodej vstupenek od 2.5.2022 v kanceláři školy. Předplatné pro organizované skupiny je možno domluvit v kanceláři školy (možnost platby fakturou).

Soutěž středních škol Kopidlenský kvítek

Žáci soutěží v pěti základních disciplínách: řízkování, roubování, poznávání rostlin, aranžování květin a ve výsadbě rostlin. Musí prokázat univerzální znalosti a dovednosti v zahradnickém oboru. Jsou hodnoceni v jednotlivých disciplínách a jsou také hodnoceni celkově jako jednotlivci i družstva.

Vítěz soutěže je držitelem zlaté plakety České ručičky pro daný školní rok jako nejlepší zahradník roku. Ocenění se předává na slavnostním galavečeru v Brně.

Soutěž o cenu ředitelky školy

1.  Doležalová Karolína – Střední zahradnická škola Rajhrad
  2.  Marek Daniel – Střední odborná škola Jarov
  3.  Kos Daniel – Střední odborná škola Jarov