Mistrovství České republiky v zahradnickém oboru

Kopidlenský kvítek je mezinárodní soutěž žáků středních zahradnických škol spojená s přírodovědnými soutěžemi žáků základních škol, která vrcholí velkou zahradnickou prodejní výstavou s doprovodným programem.

24. ročník Kopidlenského kvítku 2017

soutěže středních škol se uskuteční ve středu 11. a čtvrtek 12. října 2017

soutěže základních škol se uskuteční v pátek 13. října 2017

prodejní výstava proběhne v sobotu 14. října 2017

Soutěž středních škol Kopidlenský kvítek

Žáci soutěží v pěti základních disciplínách: řízkování, roubování, poznávání rostlin, aranžování květin a ve výsadbě rostlin. Musí prokázat univerzální znalosti a dovednosti v zahradnickém oboru. Jsou hodnoceni v jednotlivých disciplínách a jsou také hodnoceni celkově jako jednotlivci i družstva.

Vítěz soutěže je držitelem zlaté plakety České ručičky pro daný školní rok jako nejlepší zahradník roku. Ocenění se předává na slavnostním galavečeru v Brně.

Soutěže základních škol

• Kopidlenský kvíteček – soutěž v zahradnických disciplínách a poznávání rostlin nejen pro budoucí zahradníky
  • Kopidlenské poupě – přírodovědná soutěž družstev pro žáky speciálních škol
  • Kopidlenský kapřík – soutěž v rybářských disciplínách či přírodopisu nejen pro budoucí rybáře
  • Kopidlenský jelen – soutěž ve znalostech lesní zvěře a rostlin nebo střelba na cíl ze vzduchovky nejen pro budoucí myslivce

Kopidlenský kvíteček

Kopidlenské poupě

Kopidlenský kapřík

Kopidlenský jelen

VSTUPNÉ:
sobota 14.10.2017 od 900 do 1700 hodin
děti do 6 let zdarma
děti, studenti, důchodci 50,- Kč
dospělí 70,- Kč

Předprodej vstupenek od 15. 9. 2017 ve školní výukové prodejně FLORA v Kopidlně. Předplatné pro organizované skupiny je možno domluvit v kanceláři školy (možnost platby fakturou).

Na co se můžete těšit

• Módní přehlídky s květinovými kompozicemi ve sportovní hale
  • Dražbu kytic
  • Několik tisíc oblíbených kopidlenských řízků
  • Prodej zahradnických a řemeslných výrobků v zámeckém parku
  • Prohlídku zámeckého areálu, palmového skleníku a skleníkového hospodářství školy
  • Doprovodný program

Informace pro vystavovatele a prodejce

Přihlášky pro stálé vystavovatele a prodejce budou odeslány nejpozději 9.9. tohoto roku. Uzávěrka přihlašování včetně platby za pronajatou plochu je 6.10.2017.
Noví zájemci o pronájem prodejní a výstavní plochy (zahradníci, řemeslníci) mohou  kontaktovat koordinátora výstavní a prodejní části Kopidlenského kvítku Mgr.Tomáše Háska na telefonu 493 552 121 nebo prostřednictvím e-mailu: hasek@zahradnicka-skola-kopidlno.cz . Mapka výstaviště s podrobným plánem rozmístění vystavovatelů bude k dispozici na internetových stránkách školy od 12.10.2017.

Jak se k nám dostanete?

Autem

parkovat lze na náměstí bez poplatku, zámek je pár minut chůze parkem

Vlakem