Mistrovství České republiky v zahradnickém oboru

Kopidlenský kvítek je mezinárodní soutěž žáků středních zahradnických škol spojená s přírodovědnými soutěžemi žáků základních škol, která vrcholí velkou zahradnickou prodejní výstavou s doprovodným programem.

26. ročník Kopidlenského kvítku 2019

soutěže středních škol se uskuteční ve středu 9. a čtvrtek 10. října 2019

soutěže základních škol se uskuteční v pátek 11. října 2019

prodejní výstava proběhne v sobotu 12. října 2019

Soutěž středních škol Kopidlenský kvítek

Žáci soutěží v pěti základních disciplínách: řízkování, roubování, poznávání rostlin, aranžování květin a ve výsadbě rostlin. Musí prokázat univerzální znalosti a dovednosti v zahradnickém oboru. Jsou hodnoceni v jednotlivých disciplínách a jsou také hodnoceni celkově jako jednotlivci i družstva.

Vítěz soutěže je držitelem zlaté plakety České ručičky pro daný školní rok jako nejlepší zahradník roku. Ocenění se předává na slavnostním galavečeru v Brně.

Soutěže základních škol

• Kopidlenský kvíteček – soutěž v zahradnických disciplínách a poznávání rostlin nejen pro budoucí zahradníky
  • Kopidlenské poupě – přírodovědná soutěž družstev pro žáky speciálních škol
  • Kopidlenský kapřík – soutěž v rybářských disciplínách či přírodopisu nejen pro budoucí rybáře
  • Kopidlenský jelen – soutěž ve znalostech lesní zvěře a rostlin nebo střelba na cíl ze vzduchovky nejen pro budoucí myslivce

Kopidlenský kvíteček

Kopidlenské poupě

Kopidlenský kapřík

Kopidlenský jelen

Prodejní výstava

Plakátek k výstavě na rok 2019

VSTUPNÉ: sobota 12.10.2019 od 900 do 1700 hodin děti do 6 let zdarma děti, studenti, důchodci 50,- Kč dospělí 80,- Kč

Předprodej vstupenek od 1. 10. 2019 v kanceláři školy. Předplatné pro organizované skupiny je možno domluvit v kanceláři školy (možnost platby fakturou).

Na co se můžete těšit

• Módní přehlídky s květinovými kompozicemi ve sportovní hale
  • Dražbu kytic
  • Několik tisíc oblíbených kopidlenských řízků
  • Prodej zahradnických a řemeslných výrobků v zámeckém parku
  • Prohlídku zámeckého areálu, palmového skleníku a skleníkového hospodářství školy
  • Doprovodný program

Informace pro vystavovatele a prodejce

Přihlášky pro pozvané vystavovatele a prodejce budou odeslány nejpozději do 13.9. tohoto roku. Uzávěrka přihlašování včetně platby za pronajatou plochu je 4.10.2019. Noví zájemci o pronájem prodejní a výstavní plochy (zahradníci, řemeslníci) mohou  kontaktovat koordinátora výstavní a prodejní části Kopidlenského kvítku Mgr.Tomáše Háska prostřednictvím e-mailu: kkvitek.vystava@seznam.cz . Mapka výstaviště s podrobným plánem rozmístění vystavovatelů bude k dispozici na internetových stránkách školy od 9.10.2019.

Jak se k nám dostanete?

Autem

o Kopidlenském kvítku lze parkovat na náměstí za 30,- Kč za osobní automobil a 100,- Kč za autobus, zámek je pár minut chůze parkem

Vlakem