Mistrovství České republiky v zahradnickém oboru

Kopidlenský kvítek je mezinárodní soutěž žáků středních zahradnických škol spojená s přírodovědnými soutěžemi žáků základních škol, která vrcholí velkou zahradnickou prodejní výstavou s doprovodným programem.

30. ročník Kopidlenský kvítek 2024

prodejní výstava – 12. 10. 2024

soutěže středních škol – 8. – 9. 10. 2024

soutěže základních škol – 11. 10. 2024

Soutěž středních škol Kopidlenský kvítek

Žáci soutěží v pěti základních disciplínách: řízkování, roubování, poznávání rostlin, aranžování květin a ve výsadbě rostlin. Musí prokázat univerzální znalosti a dovednosti v zahradnickém oboru. Jsou hodnoceni v jednotlivých disciplínách a jsou také hodnoceni celkově jako jednotlivci i družstva.

Vítěz soutěže je držitelem zlaté plakety České ručičky pro daný školní rok jako nejlepší zahradník roku. Ocenění se předává na slavnostním galavečeru v Brně.

Soutěže základních škol

• Kopidlenský kvíteček – soutěž v zahradnických disciplínách a poznávání rostlin nejen pro budoucí zahradníky
  • Kopidlenské poupě – přírodovědná soutěž družstev pro žáky speciálních škol
  • Kopidlenský kapřík – soutěž v rybářských disciplínách či přírodopisu nejen pro budoucí rybáře
  • Kopidlenský jelen – soutěž ve znalostech lesní zvěře a rostlin nebo střelba na cíl ze vzduchovky nejen pro budoucí myslivce
  • Kopidlenská včela – soutěž ve znalostech života včel, medonosných rostlin nebo praktických včelařských dovednostech nejen pro budoucí včelaře

Prodejní výstava

Plakátek k výstavě na rok 2024

Informace pro vystavovatele a prodejce

Přihlášky pro pozvané vystavovatele a prodejce budou odeslány nejpozději do 10.9. 2024 prostřednictvím e-mailu. Uzávěrka přihlašování včetně platby za pronajatou plochu je 4.10.2024. Platbu za pronájem výstavní či prodejní plochy je potřeba uhradit nejpozději do 4.10.2024. Noví zájemci o pronájem prodejní a výstavní plochy (zahradníci, řemeslníci) mohou  kontaktovat koordinátora výstavní a prodejní části Kopidlenského kvítku Mgr.Tomáše Háska prostřednictvím e-mailu: kkvitek.vystava@seznam.cz . Mapka výstaviště s podrobným plánem rozmístění vystavovatelů bude k dispozici na internetových stránkách školy od 10.10.2024.

VSTUPNÉ: sobota 12.10.2024 od 900 do 1700 hodin, děti do 6 let zdarma děti, studenti, důchodci 50,- Kč dospělí 100,- Kč

Předprodej vstupenek od 1.10.2024 v kanceláři školy. Předplatné pro organizované skupiny je možno domluvit v kanceláři školy (možnost platby fakturou).

Na co se můžete těšit

• Vyzdobený interiér Kopidlenského zámku
  • Módní přehlídky s květinovými kompozicemi ve sportovní hale
  • Dražbu kytic