SOŠ a SOU Polička

Květnový den otevřených dveří 11. a 12. května

Kdy jindy dělat den otevřených dveřích na zahradnické škole, než v květnu? V celém areálu voní květiny, kvetou pestrými barvami a procházka parkem je jak z pohádky.

Co všechno pro vás v květnu chystáme?

Květen je zkrátka tím nejkrásnějším měsícem v roce – alespoň u nás na zahradnické škole. Pojďte s námi strávit pátek a sobotu na místě, které jinde jen tak nenajdete! A abyste měli co dělat, máme pro vás i bohatý program aktivit, třeba tyto:

• Střelba ze vzduchovky na terč
  • Naučnou procházku parkem, kde kvetou různé rostliny i dřeviny
  • Nahazování udice na terč či na dálku
  • Jízdu zručnosti školním traktůrkem
  • Ukázky biologických a chemických pokusů
  • Vazba jarní dekorace či kytičky ke dni matek
  • Přehlídka mechanizačních prostředků školy – traktory, zahradnické nástroje aj.
  • Prohlídka celého školního areálu i domova mládeže
  • V sobotu míchání ovocných koktejlů

Samozřejmě se podíváte i do skleníků, kde si můžete vyzkoušet výsadbu letniček a pokocháte se ohromným množstvím květinové sadby pro výsadbu ve městech, lázních, parcích a zahradách – pokud budete chtít, můžete si je i zakoupit! Celou událostí vás budou provázet naši učitelé, pracovníci i studenti. Dozvíte se spoustu zajímavostí a informací o zahradnictví, ale i o naší škole a možnostech studia. 11. a 12. května jsou dny, které byste si na tuto událost měli vyhradit – zaznačte si je do kalendáře ještě teď!

Jarní seminář

V sobotu proběhne ve škole i jarní seminář na téma „Vítáme jaro, dárky pro potěšení (den matek)“, kde se naučíte vyrábět dárky s zahradnickou tématikou – vazby, věnce aj.

Přihlášku si můžete stáhnou zde

Můžete si projít i celý školní areál! Co všechno tu máme?

• renesanční zámek – sídlo školy
  • 8 ha zámecký park s rybníkem
  • palmový skleník
  • rybářské sádky
  • zahradnická mechanizace
  • skleníkové hospodářství
  • domov mládeže
  • sportovní hala

Jak se k nám dostanete?

Autem

parkovat lze na náměstí bez poplatku, zámek je pár minut chůze parkem

Vlakem

ze stanice Kopidlno se dejte ulicí Tomáše Svobody směrem na náměstí, na Hilmarově náměstí jste 2 minuty od nás, zámek nemůžete přehlédnout

Autobusem

vystupte na zastávce Kopidlno náměstí a jste 2 minuty chůze od zámku

Jsme tu vždy pro vás!

info@zahradnicka-skola-kopidlno.cz

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Chcete se přijít podívat i jindy?

Zavolejte a domluvte si vlastní prohlídku naší školy. Provedeme Vás po našem zámku, zámeckém parku, sklenících a ukážeme Vám i rybník, sportovní halu nebo domov mládeže.

Střední škola zahradnická náměstí Hilmarovo 1 507 32 Kopidlno ukázat na mapě