Zahradníkův rok – soutěž ve vazbě a aranžování květin

Hana HladíkováAktuality

Termín konání: 15.9.2022

Soutěžní úkoly:

  1. Kytice pro radost – 1. místo Klára Tůmová
  2. Vypichovaná nádoba – 5. místo Eliška Cereňuková
  3. Tajná práce – 2. místo Štěpánka Gabrišová
  4. Kolečko pro zahradníka – 1. místo celé družstvo

Zahradníkův rok, to bylo téma zvolené pro letošní ročník soutěže ve vazbě a aranžování květin ve Střední škole hospodářské a lesnické ve Frýdlantě. Střední škola zahradnická Kopidlno vyslala do soutěže družstvo složené ze tří studentek Štěpánka Gabrišová, Klára Tůmová a Eliška Cereňuková. Soutěžní úkoly byly čtyři – vázaná kytice, vypichovaná nádoba, tajná práce a společný úkol. Děvčatům se ve všech disciplínách velice dařilo, po sečtení bodů obsadily celkové 1. místo. Studentkám za výbornou reprezentaci školy děkujeme a přejeme další úspěchy v oboru floristika.