Polabský motýl 2019

Hana HladíkováAktuality

19. ročník soutěže v aranžování květin pro studenty středních zahradnických škol – Polabský motýl 2019 – proběhl 20. března 2019 na Výstavišti v Lysé nad Labem.

Tématem letošního ročníku byl ,,Život a emoce“. Každé družstvo si zvolilo jednu pozitivní emoci, která provází život a tu ztvárnilo ve všech soutěžních disciplínách. Studentky naší školy si vybraly pozitivní emoci ,,Radost“. Tuto emoci se pokusily vyjádřit v kytici, kterou uvázala Leona Kubálková a získala za ní 2. místo, dále v proplétaném věnci, který vytvořila Kristýna Machačná a získal za něj 3. místo a naposledy ve ,,Stromu života“, který vypichovala Marie Šlosarová a obsadila 3. místo. Celkově se děvčata umístila na 2. místě. Zvolená emoce ,,Radost“ studentkám opravdu radost přinesla a ze soutěže si odnesly nejen ocenění, ale i mnoho zkušeností do dalších let.