Mistrovství floristů České republiky – Děčínská kotva 2019

Hana HladíkováAktuality

Mistrovství floristů České republiky – Děčínská kotva se v roce 2019 uskutečnilo ve dnech 15. a 16. května na zámku v Děčíně a neslo hlavní téma pod názvem „Snová“, inspirované filmovými a literárními díly Avatar, Alenka v říši divů a Letopisy Narnie. Každoročně se této soutěže účastní i Střední škola zahradnická Kopidlno. Květinové dekorace byly k vidění nejen v jižních zahradách děčínského zámku, kde probíhala soutěž květinových kompozic na téma ,,Vchod do Narnie“, ale především v prostorech Zámku Děčín. Studenti soutěžili ve čtyřech disciplínách – vypichovaný věnec ,,Alenka v říši divů“, vázaná kytice na téma ,,Avatar“, tajné disciplíně ,,Malý sen“ a květinové kompozici ,,Letopisy Narnie“. Leona Kubálková získala za svoji kytici krásné 3. místo a v celkovém součtu bodů obsadila ze šestnácti soutěžících z celé České republiky 4. místo. V seniorské kategorii opět zabodoval bývalý absolvent naší školy Tomáš Hakl, který ve vázané kytici zvítězil a celkově obsadil 3. místo.