Mistr ve floristice ČR v kategorii junior

Hana HladíkováAktuality

Ve dnech 11.5. – 12.5.2022 proběhl v prostorách zámku v Děčíně 51. ročník nejstarší a nejvýznamnější floristické soutěže Mistrovství floristů ČR – Děčínská kotva. Soutěž je každoročně vyhlašována Svazem květinářů a floristů České republiky v kategorii senior, junior a žák. Letošní ročník se nesl v duchu folkloru. Všechny soutěžní práce spojovalo lidové téma, které vychází z myšlenky návratu ke kořenům a tradicím. První soutěžní den se v kategorii junior i senior skládal za tří úkolů, vkládané květinové nádoby, vázané svatební kytice pro nevěstu v kroji a tajné práce. Druhý den dopoledne pak soutěž pokračovala prostorovou dekorací s námětem májka.

Celé mistrovství vyvrcholilo slavnostním galavečerem, na kterém proběhlo vyhlášení výsledků včetně předání cen. Za naši školu soutěžila studentka Štěpánka Gabrišová, která se stala Mistrem ve floristice v kategorii junior. Ve všech soutěžních úkolech se jí velice dařilo. Za květinovou nádobu získala první místo, ve svatební kytici se jí podařilo získat místo druhé, tajný úkol jí přinesl také druhé místo a v prostorové dekoraci získala místo čtvrté. V součtu všech disciplín jí tento úspěch přinesl celkové první místo a titul Mistr ve floristice v kategorii junior. Z tohoto krásného ocenění máme velikou radost a věříme, že i v budoucnu se bude Štěpánce v jejím oboru dařit.