Floristika v podání mistra

Hana HladíkováAktuality

V rámci projektu ,,Zlepšení kvality vzdělávání na SŠ“ proběhl pod vedením floristy pana Petra Kopáče (odborníka z praxe) na Střední škole zahradnické v Kopidlně floristický kurz, který byl určen pro studenty zahradnického oboru. Studenti byli seznámeni se základními technikami aranžování, pravidly vázání kytic a nahlédli do tajů svatební floristiky. Pan Petr Kopáč se podělil o své zkušenosti s vedením prodeje a vztahy se zákazníky, uvedl mnoho praktických situací a zážitků ze svého profesního života. Během dvoudenního kurzu si studenti sami vyzkoušeli některé techniky a postupy v aranžování květin. Spolupráce s odborníky z praxe je pro studenty velkým přínosem, mohou výborně propojit své teoretické znalosti se zkušenostmi a radami odborníka z praxe.