Děčínská kotva 2023: Hvězdné nebe

Hana HladíkováAktuality

Na nebi máme spousty hvězd, ke kterým vzhlížíme a snad nás i ochraňují – to bylo téma 52. ročníku mistrovství floristů ČR, které se konalo ve dnech 17.5. – 18.5.2023. Své květinové vazby prezentovali studenti zahradnických škol i profesionálové v oboru. Soutěžní disciplíny byly věnovány významným ženám Madeleine Albrightové, Emě Destinové a Medě Mládkové. Do této prestižní soutěže vyslala Střední škola zahradnická dvě studentky 2. ročníku Annu Paříkovou a Markétu Krejčovou. Jejich prvním úkolem bylo vytvoření diplomatické kytice pro Madeleine Albrightovou, která bude korespondovat se zvoleným outfitem. Anna Paříková zvolila modrou kytici doplněnou sojčím peřím a obsadila krásné druhé místo. Druhou disciplínou byl květinový koš pro operní zpěvačku Emu Destinovou k příležitosti uvedení opery, kde byla obsazena. Soutěžící si sám zvolil operu a vytvořil dekoraci koše. V této disciplíně se dařilo Markétě Krejčové, která svým košem pro Prodanou nevěstu obsadila třetí místo. Třetím úkolem byla tajná disciplína, kdy soutěžící předem netuší zadání. V tomto úkolu získala nejvíce bodů Markéta Krejčová a zvítězila. Posledním úkolem, který se konal na venkovních terasách zámku v Děčíně, byl stůl pro dva na čajový dýchánek s Medou Mládkovou. V této disciplíně děvčata obsadila 4. a 5. místo. Je velkým úspěchem, že ve velmi silné konkurenci zahradnických škol děvčata obstála a získala pro sebe i pro školu významná ocenění a skvěle reprezentovala školu. Vzhledem k náročnosti soutěže a k profesionální úrovni soutěžících je to pro naši školu velký úspěch.