Běh 17.listopadu – 48.ročník

Tomáš HásekAktuality

 

Přesto, že se v kopidlenském parku stále vyrovnáváme s následky ničivé vichřice, podařilo se ve středu 15.11.2017 v zámeckém parku  uspořádat tradiční běžecký závod – Běh 17.listopadu, jehož ročník si letos zapsal úctyhodné číslo 48.

Závody každoročně probíhají na udržovaných cestách v parku a jsou určeny téměř všem věkovým kategoriím, počínaje závody pro předškoláky na 150m a konče vytrvalostním závodem mužů a veteránů v délce 9300m, což představuje pro běžce zdolání celkem 15 okruhů.

Letošního ročníku se zúčastnilo celkem 271 závodníků. V dětských kategoriích doplnily běžce z MŠ a ZŠ jičínského okresu také děti ze středočeských Rožďalovic a ze Studence, podkrkonošské obce v Libereckém kraji . Nejvíce vítězství si odvezli děti ze ZŠ a MŠ Železnice, které patří v posledních letech mezi nejúspěšnější výpravy. V dorosteneckých a juniorských kategoriích dominovali běžci z jičínského Lepařova gymnázia.

Vítězkou kategorie se stala Jana Škorpilová z Jičína. Mezi muži vyhrál Michal Suchý z Mladé Boleslavi. Absolutně nejrychlejšího času dosáhl vítěz veteránské kategorie Jiří Miler z Mladé Boleslavi v čase   31 : 54,0.

Slavnostního zahájení se v letošním roce společně s ředitelkou školy Ing.Lenkou Noskovou zúčastnili také zakladatel závodu JUDr. Jaroslav Veselý, starostka Kopidlna Ing.Hana Masáková, bývalý starosta Kopidlna a senátor Ing.Josef Táborský, senátor za oblast Jičínsko a Nymbursko Ing.Tomáš Černín a v roli účastníka běhu radní Královehradeckého kraje JUDr.Ing.Rudolf Cogan PhD.

Díky finanční dotaci Královehradeckého kraje a úsilí zaměstnanců školy se opět podařilo udržet velmi dobrou úroveň závodu.

Mgr.Tomáš Hásek