Otvírání jara 2023

Hana HladíkováAktuality

Otvírání jara 2023

Soutěž podporující zahradnické a floristické řemeslo

Dne 29.3.2023 se v rámci veletrhu FOR GARDEN Letňany konala soutěžní akce Otvírání jara. Soutěž je určena pro žáky zahradnických škol a učilišť. Letošního kola se účastnilo 15 zahradnických škol z celé ČR. Zahradnická škola Kopidlno vyslala do soutěže studentku Štěpánku Gabrišovou. Soutěž byla složena z několika úkolů – vypichované nádoby, vázané kytice pro významnou osobnost, sesazované nádoby, přízdoby láhve a poznávání rostlinného materiálu. Štěpánka Gabrišová se všech úkolů zhostila na výbornou. Její vypichovaná nádoba obsadila 2. místo, v úkolech vázaná kytice, přízdoba láhve a poznávání rostlin se umístila na 1. místě. Celkově v součtu bodů se Štěpánka stala celkovou vítězkou letošního ročníku. Štěpánka tímto úspěchem ukončila svoji floristickou kariéru na naší škole. Přejeme jí úspěšné ukončení studia maturitní zkouškou a hodně dalších ocenění v jejím profesním životě.