Běh 17. listopadu – 52. ročník

Ludmila ŠulcováAktuality

Běh 17.listopadu – 52.ročník

Výsledková listina

Tradiční běžecký závod organizovaný Střední školou zahradnickou v zámeckém parku v Kopidlně se letos uskutečnil 9.11.2022. Příjemné listopadové počasí přilákalo na start především děti z mateřských, základních a středních škol. Bezmála 300 běžců závodilo na trasách od 150 do 9300m.

Největší zastoupení měly kategorie mladšího školního žactva, kdy v jednotlivých závodech startovaly vždy více než čtyři desítky dětí. Nejúspěšnější byly opět mladí běžci ze ZŠ a MŠ Studenec, Železnice, Rožďalovic a Libáně.

Ve mládežnických a juniorských kategoriích dosáhli na stupně vítězů závodníci Lepařova gymnázia Jičín, SŠTŘ Nový Bydžov, ZA a gymnázia Hořice.

V hlavním odpoledním vytrvaleckém závodě mužů a veteránů na trati 9300m obhájil loňské vítězství Jiří Miller z Mladé Boleslavi.

Nejmenší děti si jako obvykle vychutnaly v cíli sladkou odměnu a obdržely památeční diplom. Pro nejlepší 3 závodníky v ostatních kategoriích byly připraveny kromě diplomů také věcné nebo finanční odměny a samozřejmě dárkové kytice, které zhotovili žáci pořadatelské školy.

Za organizátory závodu – Mgr.Tomáš Hásek, Střední škola zahradnická Kopidlno